Pages Menu
TwitterFacebook

Opublikowane przez 4 Sty 2016 w Bez kategorii | 0 komentarzy

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Każda z nas posiada ich przynajmniej kilka. Towarzyszą nam one każdego dnia, w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy, na randce, czy też biegamy po lesie. Ich rolą jest podtrzymywanie naszych kobiecych biustów. Dzięki nim mogą one nie tylko przepięknie i atrakcyjnie wyglądać, ale również ich ciężar nie obciąża naszych kręgosłupów. Biustonosze, czy też staniki towarzyszą nam od wielu lat, kiedy przestałyśmy nosić gorsety. Zaczynamy je często nosić jako małe dziewczynki i jesteśmy na nie skazane do późnej starości. Niezależnie od tego, czy mamy biust większy, czy też mniejszy, musimy nosić stanik, aby po prostu nam się on nie zniekształcił i nie obwisł. Okazuje się, że wiele kobiet nie potrafi dobrać odpowiedniego biustonosza. Większość z nas przez całe życie kupuje ten sam, niezmienny rozmiar. Warto zwrócić uwagę na to, że nasze piersi bardzo zmieniają się z biegiem czasu.

Nie chodzi już nawet o to, że one rosną, ale zmienia się ich kształt. Każda kobieta może zaobserwować, że jej piersi wyglądają inaczej nawet w ciągu jednego cyklu miesięcznego. Są one bardziej lub mniej pełne i jędrne. Wynika to z wahań hormonalnych, na które kobieta jest narażona przez cały czas. Większość z nas po prostu nie zwraca na to uwagi, ale nasze piersi mogą potrzebować różnego rodzaju staników. W jaki sposób najlepiej jest dobierać biustonosz, aby był on odpowiedni dla naszego biustu? Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do tak zwanej brafitterki. Są to panie, które kończą specjalistyczne kursy i szkolenia, właśnie z dobierania biustonoszy. Doskonale znają się one na tej sztuce i wiedzą, w jaki sposób zmierzyć ciało kobiety i w jakim fasonie będzie jej najlepiej. Wiele pań jest dosłownie w szoku, kiedy taka osoba dobierze im po raz pierwszy biustonosz. W większości profesjonalnych sklepów z bielizną taka osoba jest już zatrudniona na stałe. Można skorzystać z jej usług całkowicie za darmo. Taka kobieta mierzy nas przede wszystkim w dwóch miejscach. Po pierwsze, mierzy ona obwód pod biustem. Poza tym, mierzy ona również obwód naszych piersi.

Wiele pań popełnia dwa podstawowe błędy, kiedy wybierają biustonosz dla siebie. Przede wszystkim, wywierają one bowiem zbyt luźne obwody pod biustem w swoich stanikach. Przez to przesuwają się one po skórze i z tyłu podnoszą często aż pod samą szyję. Taki stanik w ogóle nie spełnia swoich zadań i nie podtrzymuje piersi na miejscu. Nie pomaga on również kręgosłupowi w odpoczynku. Obwód pod biustem stanika powinien być na tyle ciasny, żebyśmy zapinały się na najluźniejsze zapięcie. Wynika to z tego, że materiał biustonosza rozciąga się zawsze z czasem i nieco zniekształca. Dzięki takiemu zagraniu, możemy z powodzeniem biustonosz zapinać później długo na ciaśniejsze zapięcia. Kolejnym błędem jest oczywiście wybór zbyt małej miseczki. Biust wylewa się z takiej miski i nie wygląda on estetycznie, ani ładnie. Wiele pań upiera się przy miseczce C lub D, podczas gdy ich biust tak naprawdę ma rozmiar G. obecnie w sklepach bez problemu można już kupić biustonosze w przeróżnych rozmiarach. Nie należy się już tego obawiać, ponieważ nawet znane i popularne marki decydują się wyjść naprzeciw klientkom z większym biustem i pomóc w doborze odpowiedniego stanika. Jest to bardzo doceniane przez większość pań.

Warto pamiętać, że o bieliznę należy dbać w wyjątkowy sposób, aby mogła nam ona służyć jak najdłużej. Przede wszystkim, dotyczy to prania. Powinno się staniki bowiem prać ręcznie, a nie w pralce, jeżeli już musimy wrzucić je do pralki, to włóżmy je do specjalnej siateczki. Poza tym, pierzmy je w letniej wodzie, maksymalnie trzydzieści stopni Celsjusza i absolutnie nie dodawajmy płynu do płukania tkanin do naszego prania. Taki płyn powoduje bowiem, że biustonosz traci swój fason i bardzo słabną jego włókna. Przez to nie utrzymuje on już biustu na takim poziomie, jak powinien. Ręcznie prany biustonosz, w letniej wodzie i delikatnym płynie powinien przetrwać naprawdę długo. Większość kobiet samodzielnie kupuje sobie bieliznę i często nawet nie mierzą one biustonoszy, ponieważ wydaje im się, że znają swój rozmiar. Jest to jednak ogromnym błędem. Stanik należy bowiem każdorazowo przymierzyć. Rozmiary mogą się różnić nawet w ramach jednego producenta. Wiele zależy również od fasonu stanika. Koniecznie należy go również przymierzyć pod bluzeczką, aby sprawdzić, jak wyglądamy, kiedy jesteśmy ubrane. Najlepiej jest jednak zawsze poradzić się sprzedawcy, który zazwyczaj posiada odpowiednią wiedzę, aby nam po prostu pomóc.

Dodaj odpowiedź