Pages Menu
TwitterFacebook

Opublikowane przez 9 Wrz 2015 w Bez kategorii | 0 komentarzy

Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Każda z nas, kobiet, ma w swojej szafie przynajmniej kilka biustonoszy. Zazwyczaj jest tak, że jeden lub dwa lubimy najbardziej i praktycznie się z nim nie rozstajemy. Czasami wygląda to dosłownie w ten sposób, że nosimy stanik jedynie z przerwami na jego wypranie i wysuszenie, a reszta naszych nabytków leży nietknięta w szafie. Oczywiście, jeżeli w prawidłowy sposób zadbamy o tę część naszej bielizny, możemy być pewne, że starczy nam ona nawet na kilka lat. Najważniejsze, to nie prać staników w pralce z innymi rzeczami, a jeśli już musimy, róbmy to w specjalnych woreczkach, które zapobiegają niszczeniu się materiałów i delikatnych koronek. Biustonosze nie powinny być w ogóle płukane w płynach do płukania, ponieważ niszczy to ich strukturę i sprawia, że nie podtrzymują już one piersi w prawidłowy sposób. Najlepiej jest taką delikatną, koronkową bieliznę prać ręcznie, w letniej wodzie i suszyć na słońcu.

Każda kobieta, niezależnie od rozmiaru swojego biustu i wieku ma swoje własne, ściśle określone preferencje dotyczące biustonosza. Niektóre z nas preferują takie z miseczką miękką, najlepiej koronkowe i przezroczyste, inne zaś wolą staniki dobrze zabudowane, o twardej miseczce, najlepiej z gładkiego materiału, który nie jest widoczny pod delikatną bluzeczką. Są panie, które kochają bardotki, czyli biustonosze dość mocno wycięte, ale bywają również takie, które staniki noszą tylko zabudowane i najlepiej na grubych ramiączkach.

W dzisiejszych czasach producenci bielizny damskiej prześcigają się w nowych wzorach i pięknych kolorach oraz materiałach. Kiedyś panie o większym biuście mogły zdecydować się jedynie na stnik jednej marki w kolorze białym lub czarnym, jedynie z miękkimi miseczkami. Dzisiaj jest to już przeszłość i rozmiar naszego biustu nie ma żadnego znaczenia, jeżeli chodzi o upragnione wzory i modele. Najważniejsze jest jednak, żeby dobrze znać swój rozmiar.

Niestety, biustonosze produkowane są przez producentów z całego świata i dlatego ich rozmiary mogą się między sobą nieznacznie różnić. Bardzo często zdarza się właśie tak, dlatego konieczne jest każdorazowe przymierzenie stanika, pred jego zakupem. Nigdy nie możemy być pewne swojego rozmiaru. Nie wolno też kierować się tym, że od lat kupowałyśmy bieliznę w tym właśnie rozmiarze. Nasze ciało zmienia się z wiekiem i czasami wystarczy wahanie kilku kilogramów i całkowicie zmienia się rozmiar naszej miseczki oraz obwodu pod biustem. Jeżeli same nie potrafimy dobrze dokonać pomiarów swojego ciała albo nie jesteśmy pewne rozmiaru, najlepiej jest skorzystać z pomocy sprzedawcy w sklepie. Panie pracując w sklepach z bielizną mają zazwyczaj za sobą kursy profesjonalnego brafittingu i w mgnieniu oka potrafią dokonać niezbędnych pomiarów i dopasować ospowiedni rozmiar stanika. Nie upierajmy się również przy jednym modelu przez całe życie. Posłuchajmy rady specjalistki, która chętnie nam pomoże i doradzi, być może coś skrajnie innego, ale idealnego dla nas i dla naszych piersi.

Dodaj odpowiedź