Pages Menu
TwitterFacebook

Opublikowane przez 9 Wrz 2015 w Bez kategorii | 0 komentarzy

Jak zadbać o swoje piersi?

Jak zadbać o swoje piersi?

Biust przeważnie odbierany jest jako synonim kobiecości. Mężczyxni bardzo często właśnie na tę część ciała zwracają uwagę, kiedy po raz pierwszy widzą kobietę. Piersi to bardzo wdzięczna część naszego ciała i jeśli zadbamy o nie w odpowiedni sposób, możemy być pewne, że odpłacą nam i będą piękne i jędrne. Kobiety, niestety bardzo często zapominają w natłoku codziennych spraw, aby zadbać o swój biust i dobrze go potraktować. Warto jest jednak poświęcić nieco czasu pielęgnacji tej, jakże ważnej części naszego ciała, a z pewnością nam się to opłaci.

Bardzo ważna jest pielęgnacja skóry, która niestety z wiekiem wiotczeje i staje się mniej jędrna. Biust może obwisać i obniżać się, a co za tym idzie tracić swój estetyczny wygląd. Skóra piersi jest bardzo delikatna i cienka, dlatego też nie zawsze jest w stanie utrzymywać ciężar, szczególnie w przypadku większego biustu. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby codziennie nawilżać ją kosmetykami do tego celu przeznaczonymi. Na rynku istnieje bardzo szeroka oferta balsamów oraz kremów do pielęgnacji skóry biustu, które mają również za zadanie poprawienie elastyczności skóry i ujędrnienie jej. Niejednokrotnie kosmetyki te potrafią zdziałać cuda i jednocześnie powiększać nieco małe biusty, nawet o jeden rozmiar miseczki. Taka pielęgnacja jest doskonałą metodą również na samobadanie się i sprawdzanie, czy nic niepokojącego nie dzieje się z naszym ciałem.

Bardzo ważne jest również, aby regularnie odwiedzać ginekologa, który po dwudziestym piątym roku życia powinien nam zlecać badanie mammograficzne. Takie prewencyjne zachowanie jest podstawą zachowania zdrowia. Ginekolog powinien również za każdym razem manualnie zbadać kobiece piersi.

Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem jest oczywiście bielizna, czyli odpowiednio ubrany biustonosz. Powinien on w prawidłowy sposób podtrzymywać biust, aby zapobiegać jego opadaniu i wiotczeniu skóry. Pamiętajmy jednak o tym, że piersi nie lubią ciasnych i za małych staników. Może to powodować w rezultacie bardzo przykre dolegliwości. Dlatego też bardzo ważne jest, aby stanik miał odpowiednio dopasowany obwód pod biustem, który odciąża kręgosłup i utrzymuje większość ciężaru i oczywiście miseczkę w odpowiednim rozmiarze. Fiszbina powinna zaczynać się już w dole pachowym. Większość kobiet nie potrafi w prawidłowy sposób dobierać biustonoszy. Bardzo często kupują one ten sam rozmiar bielizny od lat, pomimo tego, że ich ciało zmienia się. Korzystnym działaniem może być skorzystanie więc z usług brafitterki, czyli osoby, która ukończyła specjalistyczny kurs dopasowywania biustonoszy. Taka kobieta potrafi spojrzeć fachowym okiem na nasze ciało i przede wszystkim, powinna ona dokonać wszelkich niezbędnych pomiarów. Odpowiedni rozmiar stanika jest niezwykle ważny i może spowodować, że nawet mało jędrny biust będzie wyglądał pięknie. Obecnie w większości sklepów z bielizną markową zatrudnione są takie osoby, które potrafią dokonać pomiarów i doradzić w wyborze odpowiedniego stanika każdej kobiecie, nawet takiej o dużych wymaganiach.

Dodaj odpowiedź