Pages Menu
TwitterFacebook

Opublikowane przez 9 Wrz 2015 w Bez kategorii | 0 komentarzy

Jaka bielizna do uprawiania sportu?

Jaka bielizna do uprawiania sportu?

W dzisiejszych czasach wszyscy żyjemy w dużym biegu i ciągle jesteśmy zagonieni. Większość z nas wykonuje pracę siedzącą, co sprawia, że często możemy odczuwać dolegliwości nóg i kręgosłupa. Niestety, taki niekorzystny tryb życia i nieregularne spożywanie posiłków może prowadzić do wielu przykrych schorzeń i w następstwie chorób. Nasze społeczeństwo coraz częściej diagnozuje się jako otyłe lub przynajmniej z nadwagą. Niejednokrotnie sama dieta nie wystarcza i konieczne staje się uprawianie jakiegoś sportu. Na szczęście, w każdym mniejszym lub większym mieście otwierają się centra sportowe i siłownie, do których można się udać nawet wieczorem, po zakończeniu pracy i innych zajęć, kiedy dzieci są już nakarmione i można położyć je spać. Warto jest zdecydować się na taką formę ruchu fizycznego, chociaż dwa – trzy razy w tygodniu, nie tylko po to, aby schudnąć, ale również, aby poprawić swoją kondycję i poczuć się lepiej.

Nie wolno jednakże zapominać o tym, aby zaopatrzeć się w odpowiednią bieliznę sportową, która zapewni komfort naszemu ciału i pozwoli mu oddychać. Szczególnie panie o większych rozmiarach biustu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie da się biegać po bieżni lub ćwiczyć na innych przyrządach, bez odpowiedniego biustonosza sportowego, który podtrzymuje biust i nie pozwala mu zwiotczeć. Ma to zastosowanie estetyczne, dzięki temu piersi nie obwisają i pozostają jędrne, ale również zdrowotne i praktyczne. Znikają bowiem bóle kręgosłupa, a piersi nie sprawiają dyskomfortu przy podskokach. Taki dobrej jakości stanik sportowy powinny posiadać wszystkie aktywne kobiety, również te o niewielkich biustach. W wielu sieciówkach i sklepach sportowych lub odzieżowych, a czasami nawet w dyskontach, pojawiają się komplety takiej bielizny sportowej. Trzeba jednak postępować rozważnie i niestety zdecydować się na nieco droższy model. Przede wszystkim niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru takiego biustonosza. Tutaj może być pomocna brafitterka, która dokona niezbędnych pomiarów. Ponadto, stanik taki powinien być dość mocno zabudowany, aby nic nam się z niego nie wylewało i wszystko pozostawało na swoim miejscu. Niezwykle istotną kwestią jest również dobór odpowiedniego materiału, z którego wykonany jest taki biustonosz. Powinien być on przewiewny i wchłaniać pot. Najlepsze są staniki, które składają się z kilku warstw.

Zapewniają one uczucie suchości, świeżości i komfortu. Najlepiej jet zdecydować się na wiodące marki bielixniarskie, a nie sportowe. Wynika to z doświadczenia w projektowaniu odpowiedniej budowy biustonosza. Każda kobieta, która jest aktywna i biega, uprawia fitness, czy chodzi na siłownię powinna posiadać przynajmniej jeden taki porządny sportowy biustonosz. Kto raz spróbuje i ćwiczy w takim specjalistycznym staniku, już nigdy nie zrobi tego w zwykłym, nawet usztywnianym. Naturalnie trzeba liczyć się z kosztami, ale zdrowie, dobre samopoczucie i przede wszystkim wygląd naszych piersi, to czynniki, które są bezcenne.

Dodaj odpowiedź