Pages Menu
TwitterFacebook

Opublikowane przez 22 Gru 2015 w Bez kategorii | 0 komentarzy

Kiedy bielizna nie jest dla ciebie…

Kiedy bielizna nie jest dla ciebie…

Są kobiety, które bieliznę kupują w supermarkecie podczas codziennych zakupów, nie przywiązując specjalnej wagi do tego, co ląduje w sklepowym wózku. Opierają się na standardowej rozmiarówce, często wybierając rzeczy „na oko”. To poważny błąd, ponieważ bielizna jest tą częścią naszej garderoby, która znajduje się najbliżej ciała i stref intymnych. Źle dobrane majtki są nie tylko niewygodne, ale mogą się też wywołać kłopoty zdrowotne.
W sklepach z bielizną mamy do czynienia z mnóstwem krojów i materiałów. Często bywa tak, że kobieca komoda zawiera w sobie wiele modeli bielizny: od skąpych stringów, przez figi po ciepłą bieliznę na zimę, wykonanych z różnych materiałów, jednak ich właścicielki noszą zwykle tylko kilka ulubionych par na zmianę. Wbrew pozorom jest to bardzo częsta sytuacja, na zakupach bowiem trudno oprzeć się zakupom seksownych kompletów, w praktyce jednak nie sprawdzają się one. W noszeniu sprawdzonych modeli nie ma nic złego, bowiem tylko wygodne majtki czy biustonosze zapewnią nam właściwy komfort noszenia oraz – co ważniejsze – zdrowie.
Dobrze dobranej bielizny nie powinniśmy na sobie czuć. Pomijając fakt, że konieczność ciągłego poprawiania jej ułożenia jest mało elegancka, nie jest to także korzystna sytuacja dla zdrowia skóry. Dobrze dobrana bielizna powinna idealnie komponować się z naszym ciałem, a efekt ten osiągniemy wyłącznie przez odpowiedni jej krój oraz materiał. Biustonosze oraz majtki wykonane z naturalnych tkanin są zdecydowanie bardziej komfortowe, rzadziej też wywołuje podrażnienia. Nie istnieje bielizna uniwersalna: to, że jedna kobieta chwali sobie konkretny materiał, nie oznacza, że innej również będzie on pasował.
Jeśli po zdjęciu bielizny obserwujemy na ciele odciski, otarcia, podrażnienia lub wgniecenia to znak, że wybieramy majtki zbyt obcisłe lub w za małym rozmiarze. Niekiedy jednak otarcia powodować może zbyt duża bielizna. W każdym przypadku konieczna będzie weryfikacja rozmiarówki.
Zmianę bielizny należy rozważyć również w przypadku nawracających infekcji intymnych. Bardzo często przytrafiają się one kobietom, które zakładają bieliznę zbyt małą lub preferują stringi. Niektórzy lekarze są zdania, że paski majtek mające bezpośredni kontakt z miejscami intymnymi powodują otarcia naskórka, dzięki którym łatwiej o bakteryjną infekcję i stany zapalne. Problemom w miejscach intymnych sprzyja także wybieranie bielizny wykonanej z materiałów syntetycznych, nie przepuszczających powietrza i tym samym stwarzającej okazję do rozwoju bakterii.
Dobre dopasowanie bielizny jest także ważne ze względu na tzw. komfort termiczny. Źle dobrana spodnia warstwa odzieży może sprawić, że uczucie zimna bądź gorąca będzie szczególnie nasilone. Może to być kwestia kroju bądź materiału. Niewskazane jest noszenie zimą stringów pod sukienkę czy też zakładanie bawełnianych bokserek pod spodnie latem. Bieliznę, tak jak całą garderobę, należy dobierać do warunków pogodowych.
Bardzo ważną kwestią jest umiejętne dobranie bielizny do odzieży. Częstym błędem są nieumiejętnie dobrane majtki, które przez nieumiejętne dopasowanie są wystawione na widok publiczny. Zdarza się to kobietom, które noszą spodnie typu biodrówki, a pod spód zakładają stringi bądź figi z wysokim stanem. W przypadku noszenia obcisłych sukienek lub bluzek warto zadbać, by nie linia bielizny nie odznaczała się.
Warto poświęcić chwilę na umiejętny dobór bielizny. Przysłuży się to nie tylko wygodzie użytkowania, ale estetyce i – przede wszystkim – zdrowiu.

Dodaj odpowiedź