Pages Menu
TwitterFacebook

Opublikowane przez 29 Gru 2015 w Bez kategorii | 0 komentarzy

Push-up – seksowne oszustwo

Push-up – seksowne oszustwo

Biustonosz push-up triumfy święcił w latach 90. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Był tym modelem bielizny, który pomógł powrócić stanikom do łask po buncie feministek. Nic dziwnego, gdyż push-up, jak żadna inna bielizna, stanowi odpowiedź na kobiece potrzeby. Jego podstawowym zadaniem jest podtrzymanie biustu przy jednoczesnym optycznym powiększeniu go.
Według obiegowej historii biustonosza pierwszą osobą, która zauważyła, że biust biustowi nierówny, była Ida Rosenthal. Wraz z mężem prowadziła firmę produkującą staniki i dzięki swej obserwacji rozpoczęła produkcję biustonoszy o różnych rozmiarach miseczek. Następnym projektantem, który kontynuował tę tendencję był Howard Hughes, który dodatkowo usztywnił miseczkę. Wciąż nie był to jednak biustonosz typu push-up – na ten trzeba było poczekać do drugiej połowy XX wieku, kiedy to firma Wonderbra wprowadziła na rynek pierwszy stanik tego typu.
Push-up powszechnie uznawany jest za najbardziej seksowny model biustonoszy. Podnosi i zbliża do siebie piersi, nadając im ładny kształt. Ten układ stabilizują usztywnione miseczki, które dodatkowo wypełnia się miękką pianką lub silikonem. Część modeli ma dodatkowe kieszonki, w które można włożyć specjalne powiększające biust wkładki.
Push-up pozwala poczuć się bardzo kobieco, choć niektórzy mężczyźni oskarżają jego miłośniczki o oszukiwanie męskich zmysłów. Nie zmienia to faktu, że stanik tego typu jest niezastąpiony pod kopertowymi sukienkami, podkreślającymi talię, dopasowanymi bluzkami czy klasycznymi koszulami z głębszym dekoltem. Biustonosz push-up jest także bardzo ważnym elementem wieczornej stylizacji do klubu czy też na randkę. Niekoniecznie zaś – ze względu na swój dość ostentacyjny charakter sprawdzi się w sytuacjach oficjalnych i służbowych.
Push-up, tak jak każdy inny model biustonosza, powinien być starannie dobrany do naszej sylwetki. Dziś świadomość kobiet co do istotnej roli, jaką pełni dokładny dobór bielizny, jest coraz większa i żadnej z nich nie trzeba przekonywać, że dobry biustonosz to dobra sylwetka i zdrowy kręgosłup.
Dobór stanika rozpocząć należy standardowo od zdjęcia miary. Jest to ważne w przypadku każdego biustonosza, jednak push-up rządzi się szczególnymi prawami. Ten model bowiem w zależności od producenta różni się rozmiarami, wykorzystuje także różne rodzaje wkładek: o rozmaitym kształcie, z różniących się materiałów, wszyte na stałe bądź wyjmowane.
Wbrew obiegowym opiniom, push-up nie jest propozycją wyłącznie dla kobiet o małym biuście. Posiadaczki większych piersi, używając tego modelu biustonosza, mają możliwość zebrania i uformowania piersi, dzięki czemu wyglądają one po prostu lepiej. Lepszym pomysłem będzie jednak w tym wypadku poprzestanie na poduszeczkach z gąbki o płaskim kształcie: nie powiększą one przesadnie biustu, pomogą zaś utrzymać go w górze, nie zgniatając przy tym.
Różnorodność kolorystyczna biustonoszy nikogo już dziś nie zaskakuje. Szeroka gama sprawia, że każda kobieta jest w stanie wybrać stanik dla siebie – nie inaczej jest w przypadku push-upów. Warto jednak pamiętać, by zawsze były one dobrane do zakładanej kreacji.

Dodaj odpowiedź